Jak się pozbyć rozstępów?

domowe sposoby na rozstępy

Rozstęp jest rodzajem blizny, która rozwija się, gdy nasza skóra szybko się rozciąga lub kurczy. Nagła zmiana powoduje pękanie kolagenu i elastyny, które wspierają naszą skórę. W miarę gojenia się skóry mogą pojawić się rozstępy. Jeśli rozstępy mają się u Ciebie pojawić, najprawdopodobniej mogą być one spowodowane tymi czynnikami: ciąża, szybka utrata lub zwiększenie masy ciała, mocne trening siłowy, które powodują szybki wzrost mięśni. U mnie pojawiły się one po ciąży i walczę z nimi do dziś. Już jednak wiem jak sobie z tym radzić.

Co to są rozstępy?

Rozstępy, są formą blizn na skórze o różowym odcieniu. Z czasem mogą się zmniejszyć, ale nie znikną całkowicie. Rozstępy powstają podczas szybkiego wzrostu ciała, np. W okresie dojrzewania lub ciąży. W ciąży zazwyczaj tworzą się w ostatnim trymestrze i zwykle na brzuchu jak u mnie, ale często występują również na piersiach, udach, biodrach, dolnej części pleców i pośladkach. Rozstępy są spowodowane rozerwaniem skóry właściwej. Często wynika to z szybkiego rozciągania się skóry związanego z szybkim wzrostem lub szybkimi zmianami wagi. Na rozstępy mogą także wpływać zmiany hormonalne związane z dojrzewaniem, ciążą, kulturystyką lub hormonalną terapią zastępczą. Nie ma dowodów na to, że kremy stosowane podczas ciąży zapobiegają rozstępom. Gdy już się uformują, nie ma wyraźnie skutecznego leczenia, chociaż próbowano i badano różne metody. Istnieją jednak sposoby by były jak najmniej widoczne.

Jak usunąć rozstępy?

Gdy rozstępy powstały na moim ciele, byłam przerażona i nie wiedziałam co mam z tym zrobić. Chciałam najszybciej się ich pozbyć. Dowiedziałam się, że nie można ich usunąć, można jedynie zmniejszyć ich widoczność. Jest to możliwe praktycznie do minimum, wymaga to jednak dużo czasu i systematyczności. Ważne jest, aby pamiętać i zrozumieć, że żadne leczenie nie działa na wszystkich i właśnie dlatego wydaje się, że wiele produktów w ogóle nie działają. Oto, czego dowiedziałam się na temat metod leczenia rozstępów. Jeśli chcesz wypróbować jeden z kremów, balsamów lub żeli, aby zlikwidować rozstępy, upewnij się, że możesz używać go na wczesne rozstępy, ponieważ leczenie dojrzałych rozstępów może mieć na nie niewielki wpływ i nie przyniesie rezultatów. Delikatne wmasowanie produktu w skórę może zwiększyć jego skuteczność. Stosuj produkt codziennie przez kilka tygodni, tylko regularne stosowanie ma jakikolwiek sens i tylko wtedy jesteś w stanie sprawdzić czy dany produkt na Ciebie działa.

jak się pozbyć rozstępów

Domowe sposoby na rozstępy

Jestem zwolenniczką stosowania domowych metod bez wyrzucania pieniędzy w błoto na produkty, które mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Szukałam domowych sposobów na rozstępy i odnalazłam te metody, które sprawiły, że moje blizny są prawie niewidoczne. Witamina A jest określana jako retinoid, to właśnie mój sposób. Retinoidy sprawiają, że skóra wydaje się gładsza i bardziej młodzieńcza. Są używane w wielu dostępnych bez recepty kremach kosmetycznych do stosowania miejscowego. Samo stosowanie miejscowo ekstraktu z witaminy A lub przyjmowanie doustnie witaminy A przyczynia się do poprawy zdrowia i ogólnego wyglądu skóry. Ja właśnie wzbogaciłam dietę o pokarmy, takie jak marchew i słodkie ziemniaki, które zawierają dużą ilość witaminy A. Moim rytuałem odnoście rozstępów stało się stosowanie peelingu cukrowego. Cukier delikatnie złuszcza stary naskórek co powoduje, że nałożone później kosmetyki wnikają głębiej w skórę. Aby zrobić domowy peeling wymieszaj jedną filiżankę cukru z 1/4 szklanki oleju kokosowego. Mieszaj do konsystencji mokrego piasku plażowego. Na koniec dodaj sok z cytryny. Powtarzaj dwa razy w tygodniu pod prysznicem przez około 10 min. Olej kokosowy zastosowany w peelingu dodatkowo łagodzi zaczerwienienie blizny. Po wykonanym peelingu jak i w każdy inny dzień, wmasowuje w skórę gdzie pojawiły się rozstępy żel aloesowy. Aloes doskonale łagodzi i nawilża skórę. Dzięki tym zabiegom mój problem stał się prawie niezauważalny.