Taniec brzucha dla mam

taniec brzucha

Taniec brzucha, określany również jako taniec orientalny, jest arabskim tańcem ekspresyjnym, który powstał w Egipcie i polega na złożonych ruchach tułowia. Ewoluował, by przybierać różne formy w zależności od kraju i regionu. W dzisiejszych czasach jest on również coraz bardziej popularny w Polsce. Kobiety w Polsce coraz częściej decydują się na tą formę aktywności ponieważ jest ona bardzo zmysłowa i nie obciąża stawów, jest również świetną zabawą. Ja również zdecydowałam poznać tą pięknie wyglądające ruchy. Niestety wile kobiet rezygnuje z tańca gdy zachodzą w ciążę, choć na świecie coraz bardziej popularny jest trend trenowania tańca brzucha również w ciąży.

Belly dance w ciąży

Taniec brzucha i ciąża to dwa słowa, których nigdy nie spodziewałam się zobaczyć w tym samym zdaniu. Zawsze uświadamiano mnie, że ciąża wymaga odpowiedniego odpoczynku i nie podejmowania zbyt intensywnych aktywności fizycznych. Można jednak wykonywać taniec brzucha, nawet gdy jesteś w ciąży. Sama zadawałam sobie pytanie czy to bezpieczne. Przy odpowiednich środkach ostrożności i wiedząc, jakie kroki podjąć, taniec brzucha może być również zabawą dla kobiet w ciąży. Belly dance podczas ciąży ma też swoje korzyści. Oto kilka z nich: wzmacnia siłę mięśni miednicy i brzucha. Są one szczególnie potrzebne podczas porodu, a utrzymanie ich w dobrym stanie pomaga matce powrócić do dobrej kondycji po porodzie. Pomaga on zmniejszyć stres i niepokój w ciąży. Taniec brzucha może zmusić dziecko do zmiany niewłaściwej pozycji i przyjąć właściwą do porodu.

Taniec brzucha z dzieckiem w chuście

Po porodzie każda matka chce szybko wrócić do formy, ale nie zawsze ma kiedy bo maleństwo ciągle potrzebuje naszej opieki i uwagi. Też borykałam się z tym problemem. Istnieje fajna opcja by szybko wrócić do formy i mieć swoje dziecko cały czas blisko siebie. To taniec brzucha z dzieckiem w chuście. Wile szkół tańca, a nawet siłowni zapewnia takie zajęcia. Wgłębiłam się w temat i sprawdziłam czy jest to bezpieczne i przyjemne dla malucha. Na takich zajęciach dziecko umieszczane jest w chuście przywiązanej w specjalny sposób, który zapewnia po pierwsze bezpieczeństwo, a po drugie komfort dziecku. Kołysanie do muzyki zapewnia dziecku spokój i ukojenie. Niemowlęta są zrelaksowane i zazwyczaj zasypiają podczas zajęć. Mamy w tym samym czasie dbają o formę, tracą kilogramy i dobrze się bawią odrywając się od codziennych obowiązków.

chusta do tańca brzucha

Jaka chusta do tańca brzucha?

Tradycyjne stroje do tańca brzucha są piękne i kolorowe. Najważniejszym ich elementem jest chusta wiązana na biodrach, która wykończona jest ozdobami i świecidełkami. Podczas tańca wydają one charakterystyczne dźwięki, lecz to tylko dodatkowy atut. Jaką chustę wybrać? To zależy od upodobań każdej z was. Jednak gdy decydujemy się na taniec brzucha z dzieckiem warto zastanowić się nad doborem chusty w której będzie przebywało wasze dziecko. Najlepiej będzie wybrać chustę z przewiewnego naturalnego materiału, który jednocześnie będzie mocny i utrzyma waszego malucha w bezpiecznej dla niego pozycji.