Prace ogrodowe jako świetna forma aktywności fizycznej i droga do poprawy zdrowia

Kto z nas nie utożsamia aktywności fizycznej z długim przesiadywaniem na siłowni, męczącymi biegami lub powtarzaniem przed telewizorem ruchów swojej ulubionej trenerki z internetu. Nie tylko takie działania można nazwać ćwiczeniami. Świetnym sposobem na ruszenie się z miejsca jest uprawianie ogródka. Niezliczone prace ogrodowe – pielenie, przekopywanie, sadzenie, grabienie są w stanie utrzymać nas w dobrej kondycji fizycznej.

Skuteczne odchudzanie podczas pracy w ogrodzie?

Oczywiście! O tym, że ogród z powodzeniem może zastąpić nam siłownie wie każdy ogrodnik. Sprawdź to na sobie jak najszybciej. Prace na świeżym powietrzu pomagają aktywować spalanie tkanki tłuszczowej oraz napędzają metabolizm. Dobrze natlenione mięśnie są maksymalnie zaangażowane w prace i pozwalają zyskać pięknie wymodelowaną sylwetkę. Jeśli nie masz ogrodu, nic nie szkodzi – rozejrzyj się po okolicy i sprawdź czy ktoś z Twoich starszych sąsiadów lub z rodziny nie potrzebuje pomocy w upiększeniu swojego miejsca. To nic jeśli kompletnie się na tym nie znasz – podstawowe prace takie jak grabienie czy koszenie trawy nie wymagają żadnej wiedzy a jeśli chcesz zrobić coś bardziej ambitnego to wiedzę znajdziesz w internecie na stronach takich jak ta – KLIK. Zrobisz dobry uczynek, a przy okazji Twoje ciało odwdzięczy się świetnym wyglądem na plaży, a sezon letni zbliża się do nas wielkimi krokami.

Prace w ogrodzie pozwolą Ci spalić mnóstwo kalorii

Piękna pogoda za oknem zachęca nas do spędzania jak największej ilości czasu na dworze. Naukowcy dowiedli, że systematyczna praca w ogrodzie pozwala zapobiegać rozwojowi nadwagi i otyłości i jest doskonałym sposobem na odchudzanie. Prace ogrodowe pozwalają na spalenie całkiem sporej ilości tkanki tłuszczowej. Średnia ilość spalonych kalorii podczas godziny ogrodowych aktywności to około od 260 kcal aż do 460 kcal. Jest to na przykład spalony jeden baton, paczka ulubionych chipsów lub tabliczka czekolady. Im bardziej intensywna praca tym więcej tłuszczu pozbędziemy się ze swojego organizmu. Dla porównania żeby spalić taka samą ilość kalorii potrzeba 30 minut bardzo szybkiego biegu, 40 minut pływania szybkim stylem klasycznym, 40 minut skakania na skakance lub 1,5 godziny intensywnej jazdy na rowerze.

BudujemyTutaj

Prace w ogrodzie jako prewencja chorób

Co do tego aspektu nie ma żadnych wątpliwości. Wszyscy lekarze specjaliści pytani na temat zapobiegania rozwoju chorób typu miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie są zgodni, że codzienna praca w ogrodzie może ustrzec nas przed tymi ciężkimi schorzeniami. Dodatkowo, podczas prac w ogrodzie nie skaczemy, nie wykonujemy gwałtownych ruchów co pozytywnie wpływa na nasz układ ruchowy. Nie wpłynie to na nasze stawy w tak negatywny sposób jak bieganie czy skakanie na skakance. Pozwoli zwiększyć zakres ruchowy w stawach i polepszyć naszą sprawność. A przy tym jednocześnie pozwoli zadbać o wygląd naszego ogródka.

Podsumowując. Nie potrzebujemy wielkich nakładów pieniężnych na poprawę swojego wyglądu oraz zdrowia. Wystarczy tylko kawałek ziemi. Uprawianie ogrodu jest idealną propozycją dla osób zabieganych, nie mających za wiele czasu na wszystkie prace domowe, a jednocześnie chcących czuć się ładnie i zdrowo. Jest to również możliwość na poznanie nowych osób, a także sposób na rozwijanie sąsiedzkich kontaktów oraz pomoc osobom starszym.