Olej z zielonej kawy ratunkiem na cellulit i rozstępy

Cellulit to problem większości kobiet. Staje się utrapieniem szczególnie kobiet dojrzałych, lecz skarżą się na niego również młode kobiety.

Metod na zwalczanie słynnej „pomarańczowej skórki” jest wiele, skuteczność ich jest różna. Coraz częściej pomocne w walce z tą powszechną dolegliwością stają się produkty nieprzetworzone chemicznie, z wykorzystaniem zbawiennej natury. Warto po nie sięgnąć, z korzyścią dla urody i zdrowia.

Cellulit i rozstępy – przyczyny

Pojawia się najczęściej na udach, chociaż również na brzuchu i piersiach. Wygląda jak skórka owocu cytrusowego – skóra nie jest jest jednolita, widać w niej dołki i wybrzuszenia, stąd też zyskał nazwę „pomarańczowej skórki”. Utrapienie kobiet w każdym wieku – cellulit. Co ciekawe, mężczyźni również mają cellulit, chociaż nie stanowi on dla nich tak dużego problemu, jak dla płci pięknej.

Przyczyn powstawania nierówności skóry jest wiele. Warto je znać, by zminimalizować ryzyko powstawania cellulitu i jego pogłębiania się.

Cellulit

  • Skłonności rodzinne. Jeżeli to skórne utrapienie ma wiele kobiet w rodzinie, może oznaczać, że ma podłoże w genach. Lecz nie tylko. W rodzinach panuje wspólny sposób odżywiania się, co również ma wpływ. Nie wiadomo więc, co bardziej jest istotne – geny czy czynniki środowiskowe.
  • Nadwaga. Szerokie grudki pod skórą to zbierający się tłuszcz. Właściwe odżywianie się i aktywność fizyczna może zredukować cellulit w znacznym stopniu, a odpowiednia, zdrowa i dobrze zbilansowana dieta pozwoli na uniknięcie cellulitu w późniejszych latach.
  • Brak ruchu fizycznego. Zastoje tłuszczu i limfy idą w parze z siedzącym trybem życia.
  • Obcisłe ubrania. Ściśle przylegające do ciała spodnie – rurki znacznie ograniczają przepływ limfy i „zbierają” tłuszcz w jednym miejscu. Trudno go później rozbić.

Rozstępy

Rozstępy powstają, gdy skóra jest zbyt szybko rozciągana. Pojawiają się bardzo szybko na brzuchu w trakcie ciąży, gdy powłoki skórne ulegają szybkiemu rozciąganiu. Podobnie szybko powstają rozstępy na udach i piersiach, które z przyczyn hormonalnych w czasie ciąży i karmienia dziecka mlekiem matki ulegają naturalnemu powiększeniu.

Wpływ zielonej kawy na cellulit

Zielona kawa jest znanym napojem, wspomagającym odchudzanie. Powstaje z tych samych ziaren, z których pochodzi smaczny, czarny i aromatyczny napar. Ziarna do kawy zielonej nie są palone. Posiadają kwas  chlorogenowy o rewelacyjnych właściwościach odchudzających, który przy prażeniu ziaren prawie całkowicie zanika.

Jak działa olej z zielonych ziaren kawy na cellulit

Tłoczony olej z zielonej kawy to skondensowana postać całego dobra, zawartego w ziarnach. Znakomicie i szybko spala tłuszcz komórkowy, ponieważ dodatkowo – świetnie przenika przez skórę. Dobrze drenuje, więc nie tylko spala tłuszcz, ale też przeciwdziała zastojom limfy. Olej z zielonych ziaren kawy zawiera również kwasy owocowe o wysokim stężeniu, które wpływają na zmniejszenie blizn po rozstępach, a także poprawiają wilgotność i elastyczność skóry.

Sam olej to nie wszystko. Jego działanie zmniejszające cellulit  należy wspomóc odpowiednim masażem. Najlepiej wcierać go z dołu do góry (w kierunku od stóp do pachwin), stopniowo palcami rozcierając grudki. W przypadku rozstępów najlepiej olej wcierać bezpośrednio w blizny.

Inne sposoby na cellulit i rozstępy

Lepiej zapobiegać, niż leczyć. To hasło jest jak najbardziej aktualne w przypadku cellulity. Odpowiednia dieta, w której przeważają warzywa i owoce, aktywność fizyczna oraz codzienna pielęgnacja skutecznie przeciwdziałają powstawaniu pomarańczowej skórki. Pomocne są również, kiedy się pojawi. Niezbędne są masaże oraz dbanie o właściwą pielęgnację miejsc szczególnie narażonych. W przypadku cellulitu warto stosować mycie twardą szczotką, naprzemienne zimne i ciepłe prysznice nóg,masaże. Przeciwdziałać rozstępom należy już od początku ciąży i stale nawilżać skórę balsamami, a także ją delikatnie uszczypywać.