Jakie efekty przynosi stosowanie serum z witaminą C?

Witamina C jest inaczej nazywana kwasem askorbinowym. Powinna stanowić podstawę naszej diety, a już na pewno w momencie zajścia w ciążę. Oprócz działania wewnątrz ciała, świetnie sprawdzi się nakładana bezpośrednio na twarz. W moim przypadku okazała się zbawienna w przypadku podrażnienia mojej wrażliwej skóry. Po dłuższym stosowaniu wpływa również na zachowanie blasku i witalności.

Kwas askorbinowy rewelacyjnie sprawdzi się w procesie gojenia ran oraz ochronie antyoksydacyjnej. Z jej pomocą zniknęły mi wszystkie zaczerwienia, które pojawiły się w okolicy dekoltu. Młodsze osoby powinny stosować serum z witaminą C, aby zabezpieczyć się przed zaskórnikami, natomiast ludzie w starszym wieku mogą nieco zatrzymać upływ czasu. Jeżeli spędzisz zbyt dużo czasu na słońcu, również warto zastosować serum z witaminą C, gdyż rewelacyjnie łagodzi oparzenia. Zastosuj serum pod krem z filtrem, a promienie UV będą mniej szkodliwe dla całego ciała.

Właściwości witaminy C na twarz

Witamina C zwiększa produkcję kolagenu, który jest budulcem wielu naszych narządów. Po ukończeniu 25. roku życia jego produkcja spada, co prowadzi do zmniejszenia napięcia skóry. Kwas askorbinowy pomoże w odłożeniu w czasie tego procesu, dzięki czemu skóra wokół oczu będzie wyglądała zdrowo i pięknie.

Skóra twarzy jest na tyle wrażliwa, że często mogą pojawiać się na niej stany zapalne. Ich konsekwencją jest pojawienie się plam pigmentacyjnych. Naukowcy dowiedli, że witamina C osłabia produkcję melaniny, co pomoże w wyrównaniu kolorytu skóry.

Często spotykam się z pytaniami o to, jak uratować skórę po trudno przebytym trądziku. Odpowiedź powinna być jedna: serum z witaminą C! Regularne stosowanie doprowadzi do ujednolicenia skóry, a także pomoże zapobiec innym zmianom skórnym. Jeżeli chcesz uniknąć stanów zapalnych, nie stosuj witaminy C częściej niż 1-2 razy dziennie.

Czy witamina C jest wchłaniana przez nasza skórę?

Mimo że witamina C jest wchłaniania przez skórę, nie oznacza to, że dzieje się to z łatwością. Stopień jej wchłaniania zależy od wielu czynników, jednak największy wpływ ma rodzaj kosmetyku. Witamina C jest jedynie wartościowym dodatkiem.

W kremach i balsamach jest bardzo mało tej witaminy, więc kosmetyk tego typu nie jest mocno skuteczny. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się serum, w którym znajduje się skoncentrowana witamina C, co pozwala na wniknięcie jej głębiej, nawet w grubsze warstwy skóry.

Dlaczego warto używać serum z witaminą C na twarz?

Stosowanie kwasu askorbinowego na twarz może okazać się pomocne w przypadku opuchnięcia skóry wokół oczu. Świetnie działa też jako detoks, poprawia stan naczyń krwionośnych, pozytywnie wpływa na wchłanianie żelaza, a przede wszystkim zwiększa odporność organizmu.

Serum z witaminą C jest świetne również dla kobiet w ciąży! Nakładanie go pod oczy czy też na całą twarz nie powinno być szkodliwe dla dziecka, a tym bardziej dla mam. Sama również korzystałam z takiego kosmetyku i nie musiałam się martwić o wory pod oczami, które często pojawiają się po nieprzespanych nocach.