Jak zachować piękną skórę i włosy w ciąży?

Każda kobieta, także i ja, będąc w ciąży chce zachować piękną skórę i włosy. Ciąża to niesamowity etap w życiu, stawia nam jednak wiele wyzwań, którym chcemy podołać. Z reguły nasze włosy w ciąży zwiększają swoją objętość, jednak po porodzie zaczną wypadać. Także stan skóry może okazać się problematyczny. Te problemy mnie nie ominęły. Jednak, muszę przyznać, że suplementacja kolagenu okazała się być zbawienna dla mojego wyglądu. Ciało i metabolizm kobiety w ciąży podlega wielu zmianom. Dochodzi do przyrostu masa ciała kobiety, co powoduje większe zapotrzebowanie na kolagen. Zaburzona zostaje wówczas równowaga hormonalna, progesteron przejmuje kontrolę. Spadek estrogenów zaś przyczynia się do zmniejszenia syntezy kolagenu w organizmie.

Naturalne źródła kolagenu

Kolagen jest białkiem występującym w ok. 30% w ludzkim organizmie. Istnieje ponad 30 rodzajów kolagenu, każdy z nich pełni inną funkcję. Jednym ze sposobów na dostarczenie kolagenu do organizmu jest przyjmowanie go z żywnością. W standardowej diecie nie jest go dużo. Jeśli chcemy wzbogacić dietę w kolagen, należy sięgnąć po galarety (drobiowe, wieprzowe, rybne) czy też wywary z podrobów.

Przyznam szczerze, że nie jestem fanką tego typu pożywienia. Sięgnęłam po naturalny kolagen w formie suplementu. Taki naturalny kolagen w postaci suplementu może być pozyskiwany z drobiu, bydła, świń lub ryb. Najbardziej popularnym rodzajem jest ten morski, pozyskiwany głównie z ryb. Naturalny kolagen, zarówno wprowadzany w postaci wzbogacenia diety, jak i suplementu, charakteryzuje się wysoką przyswajalnością przez nasz organizm.

Kolagen na twarz w ciąży

Kolagen występując w skórze odpowiada za jej prawidłowy wygląd, jędrność i elastyczność, zapobiega uszkodzeniu włókien skóry. To właśnie w skórze najbardziej widoczne są zniszczenia będące efektem niedoboru kolagenu. Warto zadbać o właściwą pielęgnację, wiele kosmetyków zawiera kolagen w swoim składzie. Są to najbezpieczniejsze kosmetyki dla ciężarnych, zapobiegają zmianom skórnym, tj. przebarwieniom, zmianom, wypryskom.

Czy kobieta w ciąży może stosować naturalny kolagen na włosy?

Utrata kolagenu w strukturze włosów grozi ich wypadaniem, włosy stają się cienkie i łamliwe. Są szorstkie, tracą swoją elastyczność. Tylko odpowiednia dbałość o stan włosów uchroni je przed tym. Suplementacja kolagenu jest najskuteczniejszą metodą zapobiegającą degradacji włosów. Warto zapobiegać ubytkom niż później walczyć z ich konsekwencjami.

Kuracja kolagenowa – czy jest bezpieczna dla kobiet w ciąży?

Kolagen jest naturalnym składnikiem budulcowym w naszym organizmie, zatem jego suplementacja jest zupełnie bezpieczna dla kobiet w ciąży. Jeśli jednak masz jakieś obawy, warto skonsultować dodatkową suplementację kolagenem ze swoim lekarzem. Możemy zapobiec, zarówno problemów z cerą, jak i nadmiernym wypadaniem włosów w ciąży. Uzupełniając ubytek kolagenu zapobiegamy i wychodzimy naprzeciw problemom. Ponadto naturalny kolagen naturalny wykazuje działanie antybakteryjne, przez co chroni przed infekcjami. Z własnego doświadczenia wiem, że kuracja kolagenowa jest naprawdę skuteczna. Wiele kobiet, którym poleciłam suplementację kolagenu, również podziela moją opinię. W tym artykule – https://dobry-kolagen.pl/blog/kolagen-do-wlosow-dla-kogo-efekty-czy-dziala/ znalazłam dużo ciekawych rad na ten temat i dzięki temu wiem, że w ciąży da się mieć piękne i zdrowe włosy.