Słowacki Raj – idealny pomysł na aktywny weekend!

Słowacki Raj to nic innego, jak Park Narodowy. Swoje miano zyskał on w XX wieku. Ma on aż 194 kilometry kwadratowe, które wypełniają przede wszystkim szlaki górskie o różnego rodzaju stopniu trudności. Na terenie parku znajdują się również liczne jaskinie, ukształtowane dzięki procesom geologicznym. Na ten moment większość z nich nie jest dostępna do zwiedzania, jednak do niektórych mogą zaglądać również turyści. Jest to zatem malownicze miejsce, w którym można spędzić aktywny weekend zarówno w pojedynkę, jak i z najbliższymi.

Co warto wiedzieć jadąc do Słowackiego Raju?

Słowacja bez wątpienia jest państwem, do którego warto się wybrać. Prócz samego Słowackiego Raju na jego terenie znajduje się również wiele innych atrakcji, a o niektórych z nich więcej można przeczytać na stronie: https://nawakacje.eu/europa/slowacja/.

Wybierając się do Słowackiego Raju, należy przede wszystkim pomyśleć o ubezpieczeniu. Takie ubezpieczenie można zakupić online poprzez internet, jeszcze będąc w Polsce. Jeśli jednak nie posiadamy go idąc do Parku Narodowego, w gruncie rzeczy nic straconego. Przed wejściem na górę jest wielu sprzedawców, oferujących ubezpieczenia w cenie poniżej 1 euro. Jest to niska kwota zważywszy na to, że wszelkie służby ratownicze na Słowacji, pełnią swoje zadania w trybie prywatnym. Ostatecznie koszta zatem leżą po stronie samego turysty. Za nieprzestrzeganie wszelkich zasad dotyczących chodzenia po Słowackim Parku, grożą również surowe kary. Warto zatem wybrać się na taki wyjazd w pełni świadomie, posiadając również stosowne zabezpieczenie.

Wymagane jest także dobre obuwie i odzież. Warto wziąć ze sobą także prowiant. Po górach i szlakach można poruszać się przy użyciu map jednak w takich wyższych rejonach, nie zawsze jest zasięg. Warto zatem posiadać ściągniętą wcześniej mapę lub drukowaną, która pomoże nam w razie kłopotów wrócić na odpowiednią drogę.

Nocowanie i biwakowanie na terenie Słowackiego Raju

Warto wiedzieć, że biwakowanie, nocowanie oraz rozpalanie ogniska na terenie Parku Narodowego, jest surowo zabronione. To między innymi takie działania są obłożone naprawdę wysokimi karami. Jednak są wyznaczone odpowiednie polany i miejsca, na terenie których można postawić swój namiot i tam właśnie zanocować. Można także skorzystać ze standardowych miejsc noclegowych, szeroko dostępnych w okolicy.

Czy na terenie Słowackiego Raju mogą być także dzieci?

Trasy i szlaki są bardzo różnorodne. Wiele z nich nadaje się także dla dzieci. Niekiedy muszą one wykazać się większą odwagą i poradzić sobie z nieco trudniejszym terenem, jednak wszystko jest w zasięgu ich możliwości. Do 6 roku życia dzieci mają darmowy wstęp na teren Parku, co jest dużym udogodnieniem dla rodziców, choć wstęp sam w sobie mimo wszystko nie jest drogi. Jest to zatem dobre miejsce na aktywny wypoczynek całymi rodzinami i podziwianie widoków, których na co dzień nie mamy okazji doświadczać. Jeśli wciąż wam mało informacji odnośnie Słowackiego Raju to koniecznie kliknijcie tutaj.