Jaki powinien być makijaż do pracy?

Choć wytyczne dotyczące zasad malowania się do pracy mogą się dziś wydawać kontrowersyjne, to wciąż powinno się do nich stosować, ponieważ zasada „jak cię widzą, tak cię piszą” cały czas obowiązuje. Codzienny makijaż do pracy powinien być naturalny, delikatny i elegancki. Opiszę wam jak w prosty sposób można pomalować się do pracy.

Makijaż do pracy – podstawowe zasady

Makijaż do pracy nie powinien tworzyć efektu „zamalowanej” twarzy, jaki osiąga się przy ciężkich makijażach wieczorowych, teatralnych i do sesji zdjęciowych. Powinien maskować niedoskonałości i uwypuklać nasze atuty. Dlatego malując się do pracy należy odrzucić mocne, kolorowe cienie do oczu na rzecz tych w cielistych, neutralnych odcieniach oraz zrezygnować z różu do policzków ze świecącymi drobinkami. Użycie korektora i nawet lekkiego podkładu do twarzy pozwoli ukryć przebarwienia oraz cienie pod oczami, a dzięki temu będziecie wyglądały na zdrowsze, bardziej wypoczęte, a cały wasz wygląd zyska na profesjonalizmie.

Wskazówki, które pomogą Ci przygotować makijaż do pracy

Na początek musicie zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do wykonania makijażu do pracy. Potrzebny wam będzie korektor pod oczy, podkład, puder, róż do policzków, cienie do oczu w neutralnych odcieniach, kredka do brwi, tusz do rzęs i pomadka. Pamiętajcie, żeby wszystkie kolorowe kosmetyki były w stonowanych odcieniach. Krwistoczerwoną szminkę zostawcie na wielkie wieczorowe wyjście, a w pracy postawcie na kolory zbliżone do naturalnego odcienia waszych ust lub całkiem zrezygnujcie ze szminki i użyjcie pomadki nawilżającej. Warto zainwestować w bazę pod makijaż, żeby przedłużyć jego trwałość i w mgiełkę utrwalającą. Jeżeli chcecie, żeby makijaż wytrzymał cały dzień na waszej twarzy, to przede wszystkim nie dotykajcie jej! Wasze palce są największym wrogiem trwałego makijażu i nawet najlepsza mgiełka utrwalająca nie pomoże, jeśli będziecie ciągle się drapać po twarzy i energicznie wycierać nos.

Makijaż do pracy krok po kroku

Poniżej opisałam wam jak można wykonać makijaż do pracy w kilku prostych krokach:

1. Krem nawilżający i baza pod makijaż

Posmarujcie twarz ulubionym kremem nawilżającym. Zwróćcie uwagę na to, żeby jego konsystencja nie była zbyt ciężka i tłusta. Na to nałóżcie odrobinę bazy pod makijaż.

2. Makijaż oka

Na całą powierzchnię powieki nałóżcie cień w kolorze waszej skóry, a w zewnętrznym kąciku rozetrzyjcie ciemniejszy cień, np. brzoskwiniowy lub brązowy. Brunetki mogą pozwolić sobie na ciemniejsze cienie. Na koniec pomalujcie rzęsy tuszem. Jeżeli jesteście naturalnymi blondynkami o jasnej oprawie oczu, to użyjcie tuszu w brązowym kolorze. Brwi należy wyczesać szczoteczką i wypełnić żelem lub kredką.

3. Ukrycie niedoskonałości

Zwilżoną gąbeczką, pędzlem lub palcami nałóżcie na twarz podkład, a pod oczy i na wypryski korektor. Całość utrwalcie lekkim pudrem.

4. Podkreślenie atutów

Na koniec muśnijcie policzki różem do policzków dopasowanym do waszej karnacji, a wewnętrzne kąciki oczu możecie rozświetlić jasnym cieniem z drobinkami lub rozświetlaczem do twarzy.