Strefa Masażu

Zapraszamy na chwilę relaksu do strefy masażu. W naszej ofercie znaleźć można masaże dla każdego, również dla Pań w ciąży oraz po cesarskim cięciu. Nie świadczymy usług rehabilitacyjnych.

Do nas możesz przyjść na masaż z dziećmi. Maluchy leżą obok Mamy na macie a starsze dzieci bawią się w naszej sali zabaw. Cena za masaż obejmuje opiekę nad dziećmi.

Masaż relaksacyjny

Wywołuje efekt całościowego rozluźnienia oraz odprężenia. Niweluje napięcie fizyczne jak i psychiczne. Wykonywany jest powolnymi ruchami dzięki czemu działa uspokajająco i antystresowo. Dedykowany jest osobom żyjącym w stresie, zabieganym oraz wszystkim tym którzy szukają prawdziwego relaksu.

Konsultacje u fizjoterapeutki dla kobiet z rozstępem mięśni prostych brzucha/rozejściem kresy białej

W Mama Ćwiczy Fitness przygotowaliśmy program z fizjoterapeutą dla tej przypadłości, która dotyka wiele kobiet po okresie ciąży i nie tylko

Jeśli poszerzenie przestrzeni między brzegami mięśni prostych jest powyżej 2-2,5 cm, wówczas mówimy o rozejściu kresy białej czy też rozstępie mięśni prostych brzucha.

Odmiennym stanem jest uszkodzenie kresy białej, co może ostatecznie doprowadzić do przepukliny.

Jak możemy rozpoznać, czy problem nas dotyczy:

  • wystający brzuch mimo ogólnej utraty kilogramów
  • uczucie braku kontroli nad mięśniami brzucha
  • bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa
  • wystający pępek
  • powstająca podczas wykonywania „brzuszków” rynienka wzdłuż brzucha

Jeśli nie jesteś pewna, czy ten problem dotyczy Ciebie, skonsultuj się z naszą fizjoterapeutką. Zalecamy aby jeszcze w połogu udać się do fizjoterapeuty, aby ocenił mięśnie brzucha. Wtedy działające w organizmie kobiety hormony ciążowe ułatwiają zamknięcie rozstępu.

Niestety ćwicząc na siłowni bez uprzedniej oceny stanu brzucha można sobie zaszkodzić. Źle dobrane ćwiczenia lub też nieprawidłowo wykonywane mogą doprowadzić do pogłębienia rozejścia mięśni. Możliwa jest poprawa stanu brzucha, nawet gdy od porodu upłynęło już dużo czasu

Dlatego zapraszamy do Mama Ćwiczy Fitness na konsultacje fizjoterapeutki. Możesz przyjść z dziećmi. Czego możesz się spodziewać po konsultacji u fizjoterapeutki:

  • Oceny stanu mięśni brzucha, czy jest rozejście mięśni prostych, czy występuje przepuklina
  • Instruktaż i nauka ćwiczeń, które poprawią stan mięśni
  • Nauka prawidłowej postawy ciała i czynności dnia codziennego (podnoszenie, wstawanie).
  • Zastosowanie taśm naklejanych na brzuch, aby poprawić funkcjonowanie mięśni
  • Określenie długości i intensywności treningów

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów, gdyż pozwala w szybkim czasie i w prosty sposób pozbyć się skórki pomarańczowej lub wyraźnie zmniejszyć jej widoczność.

Masaż bańką chińską polega na wykorzystaniu podciśnienia. Poprzez zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, masaż poprawia mikrokrążenie i rozbija tkankę tłuszczową, Ponadto wygładza i ujędrnia skórę oraz usuwa toksyny z organizmu.W związku z tym bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako zabieg antycellulitowy, lecz także ujędrniający i modelujący sylwetkę.

Przeciwwskazania:

– uszkodzenie naskórka

– żylaki, zakrzepica żył głębokich

– infekcje wirusowe i bakteryjne, stan podwyższonej temperatury ciała

– ciąża i okres karmienia piersią

– padaczka i choroby neurologiczne ( np. SM w fazie rzutu)

– nadciśnienie tętnicze

Masaż dla kobiet po cesarskim cięciu

Specyfiką tego masażu jest wykorzystanie w nim technik na bliznę po cięciu cesarskim. Pomaga on w zapobieganiu tworzenia się bliznowca a także patologicznym zrostom między tkankami wynikającymi z przecięcia powłok brzusznych. Dedykowany jest kobietom po cięciu cesarskim po zdjęciu szwów i zagojeniu się rany ale także i tym u których miną już dłuży czas od porodu lecz dalej odczuwają dolegliwości związane z obecnością blizny.

Masaż relaksacyjny prenatalny

Ten rodzaj masażu jest dedykowany kobietom w II i III trymestrze ciąży o prawidłowym przebiegu, dostosowany do indywidualnych potrzeb Mam. Pomaga w niwelowaniu dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów spowodowanych naturalnym przybieraniem na wadze. Redukuje obrzęki poprawiając krążenie a także stymuluje przesuwanie się limfy. Redukuje zmęczenie, pomaga się zrelaksować a także może pomóc w polepszeniu kondycji skóry poprzez poprawę ukrwienia w jej obrębie. Przed przystąpieniem do zabiegu należy skonsultować się z lekarzem w celu upewnienia się co do braku przeciwwskazań do tego masażu.

Kinesio Taping

Ta metoda jest używana w fizjoterapii i sporcie. Polega na przyklejaniu w odpowiedni sposób specjalnych taśm wykonanych z bawełny i bezpiecznego kleju. Taśmy są przyklejane na powierzchni skóry powodując polepszenie przepływu krwi i limfy, redukując obrzęki a także pomagając w funkcjonalny sposób poprawić prace mięśni czy więzadeł lub ich stabilizację w celu lepszego funkcjonowania i ograniczenia bólu. W trakcie ciąży ta metoda jest szczególnie polecana w redukowaniu bólu okolicy kręgosłupa oraz stawów krzyżowo-biodrowych a także przy obrzękach kończyn.